Sports on TV, what's happening locally for Saturday, Feb. 24
SPORTS ON TV/RADIO
AUTO RACING
9 a.m., FS1, Xfinity qualifying; Hampton, Ga.
10:30 a.m., FS1, Trucks qualifying; Hampton, Ga.
Noon, FS1, NASCAR Cup practice; Hampton, Ga.
2 p.m., FS1, Xfinity race; Hampton, Ga.
4:30 p.m., FS1, Trucks race; Hampton, Ga.
BOXING
9:30 p.m., HBO, Sor Rungvisai vs. Francisco Estrada, for Sor Rungvisai's WBC junior bantamweight title; Cuadras vs. Arroyo, junior bantamweights; Nietes vs. Carlos Reveco, for Nietes' IBF flyweight title
COLLEGE MEN'S BASKETBALL
Noon, CBSSN, Providence at Georgetown
Noon, ESPN, Michigan at Maryland
Noon, ESPN2, Baylor at TCU
Noon, ESPNU, Tulane at South Florida
Noon, FOX, Seton Hall at St. John's
Noon, FSN, Marquette at DePaul
1 p.m., CBS, Louisville at Virginia Tech
1 p.m., SEC, Tennessee at Mississippi
2 p.m., CBSSN, Loyola (Md.) at Navy
2 p.m., ESPN, Wichita St. at SMU
2 p.m., ESPN2, Illinois St. at Loyola of Chicago
2 p.m., ESPNU, LSU at Georgia
2 p.m., SUN, Boston College at Miami
2:30 p.m., FOX, Villanova at Creighton
3 p.m., WRBW, Notre Dame at Wake Forest
3:30 p.m., SEC, South Carolina at Mississippi St.
4 p.m., CBSSN, Indiana St. at Bradley
4 p.m., ESPN2, Texas A&M at Vanderbilt
4 p.m., ESPNU, Virginia at Pittsburgh
4:15 p.m., ESPN, Kansas at Texas Tech
6 p.m., CBSSN, Bowling Green at Kent St.
6 p.m., ESPN2, Kansas St. at Oklahoma
6 p.m., ESPNU, Iowa St. at West Virginia
6 p.m., SEC, Arkansas at Alabama
6:15 p.m., ESPN, Syracuse at Duke
8 p.m., CBSSN, St. Bonaventure at VCU
8 p.m., ESPN2, Gonzaga at BYU
8 p.m., ESPNU, Arizona St. at Oregon St.
8:15 p.m., ESPN, Missouri at Kentucky
8:30 p.m., SEC, Auburn at Florida
10 p.m., ESPN2, Long Beach St. at CS Fullerton
10 p.m., ESPNU, Wyoming at Fresno St.
10:15 p.m., ESPN, Arizona at Oregon
COLLEGE WOMEN'S BASKETBALL
Noon, BTN, Indiana at Iowa
2 p.m., BTN, Michigan St. at Purdue
4 p.m., FSN, Kansas at Kansas St.
6 p.m., FSN, Texas at Iowa St.
DRAG RACING
11 p.m., FS1, NHRA qualifying; Chandler, Ariz. (taped)
GOLF
5 a.m., GOLF, European PGA; Doha, Qatar (taped)
10:30 a.m., GOLF, Ladies European; Bonville, Australia (taped)
Noon, GOLF, PGA; Palm Beach Gardens
3 p.m., CBS, PGA; Palm Beach Gardens
1 a.m. (Sunday), GOLF, LPGA; Chonburi, Thailand
MLB SPRING TRAINING
1 p.m., MLB, Tampa Bay vs. Boston
MIXED MARTIAL ARTS
6 p.m., FOX, UFC prelims; Orlando
8 p.m., FOX, UFC, Emmett vs. Stephens; Orlando
MOTORSPORTS
7 p.m., FS1, AMA, Supercross Series; Tampa
NBA
5 p.m., FSN, Orlando at Philadelphia
8:30 p.m., ABC, Oklahoma City at Golden State
NHL
7 p.m., SUN, Tampa Bay at Montreal
SOCCER
7:30 a.m., CNBC, Leicester City vs. Stoke City
9:30 a.m., FS2, Bayern Munich vs. Hertha Berlin
10 a.m., CNBC, Liverpool vs. West Ham
12:30 p.m., FS2, Werder Bremen vs. Hamburg
12:30 p.m., NBC, Watford vs. Everton
WINTER OLYMPICS
5 a.m., OLY CHANNEL, Medal Ceremonies (LIVE)
7 a.m., NBCSN, Men's Hockey: Bronze Medal Game, Czech Republic vs. Canada (LIVE)
9:30 a.m., NBCSN, Men's Curling: Gold Medal Final: Sweden vs. United States (replay)
12:30 p.m., NBCSN, Speed Skating: Men's and Women's Mass Start Gold Medal Finals; Women's Curling: Bronze Medal Match, Japan vs. Great Britain
3 p.m., NBC, Speed Skating: Men's and Women's Mass Start Gold Medal Finals; Cross-Country Skiing: Men's 50km Classical Gold Medal Final
4 p.m., NBCSN, Men's Hockey: Game of the Day: Men's Bronze Medal Game, Czech Republic vs. Canada (replay); Olympic Ice
7 p.m., NBCSN, Women's Curling: Gold Medal Final, South Korea vs. Sweden (LIVE)
8 p.m., NBC, Figure Skating Gala (LIVE); Four Man Bobsled: Gold Medal Final Runs (LIVE)
10:30 p.m., NBCSN, Men's Hockey: Gold Medal Game, Olympic Athletes from Russia vs. Germany (LIVE)
2 a.m. (Sunday), NBCSN, Cross Country: Women's 30km Gold Medal Final
4 a.m. (Sunday), NBCSN, Figure Skating Gala (replay)
Sources: AP, tvguide.com (listings subject to change)
LOCAL CALENDAR
COLLEGE BASEBALL
Milwaukee at B-CU, 1 p.m.
Nova Southeastern at ERAU (DH), 1 p.m.
Edward Waters JV at Daytona St., 1 p.m.
George Washington at Stetson, 6:30 p.m.
COLLEGE BEACH VOLLEYBALL
S. Carolina at Stetson Spring Fling, 9:30 a.m.
FSU at Stetson Spring Fling, 3:30 p.m.
COLLEGE MEN’S BASKETBALL
Savannah St. at B-CU, 4 p.m.
Daytona St. at FSCJ, 4 p.m.
Florida Southern at ERAU, 6 p.m.
COLLEGE MEN’S TENNIS
B-CU vs. Troy at Tallahassee, noon
Stetson vs. Troy at Tallahassee, noon
West Florida at ERAU, 11 a.m.
COLLEGE SOFTBALL
Nova Southeastern at ERAU (DH), noon
Daytona St. at Miami Dade (DH), 1 p.m.
Mount St. Mary’s at Stetson, 4 p.m.
Brown at Stetson, 6:30 p.m.
B-CU vs. Missouri in Palm Springs, 8 p.m.
B-CU vs. San Diego St. in Palm Springs, 11 p.m.
COLLEGE WOMEN’S BASKETBALL
FGCU at Stetson, 1 p.m.
Savannah St. at B-CU, 2 p.m.
Daytona St. at FSCJ, 2 p.m.
Florida Southern at ERAU, 4 p.m.
COLLEGE WOMEN’S BOWLING
B-CU at NC A&T, 8 a.m.
COLLEGE WOMEN’S ROWING
Bates at Stetson, all day
COLLEGE WOMEN’S TENNIS
West Florida at ERAU, 11 a.m.
DOG RACING
Daytona Beach Kennel Club, 1:05 p.m. and 7:25 p.m.
PREP BOYS SOCCER STATE FINAL
Seabreeze vs. American Heritage at DeLand, 4 p.m.
PREP TRACK AND FIELD
DeLand at Windermere, TBA
Father Lopez at Deltona Meet, 9 a.m.
PREP WRESTLING
At Regionals