Sports on TV, what's happening locally for Saturday, March 10
SPORTS ON TV/RADIO
AUTO RACING
Noon, FS1, NASCAR practice; Avondale, Ariz.
1 p.m., FS1, Xfinity qualifying; Avondale, Ariz.
2:30 p.m., FS1, NASCAR practice; Avondale, Ariz.
4 p.m., FOX, Xfinity race; Avondale, Ariz.
BOXING
10:15 p.m., SHO, Lipinets vs. Garcia, for Lipinets's IBF junior welterweight title; Barthelemy vs. Relikh, for the vacant WBA World super lightweight title
10:30 p.m., ESPN, Valdez vs. Quigg, for Valdez's WBO featherweight title; Vences vs. DeLeon, junior lightweights
COLLEGE HOCKEY
5:30 p.m., ESPNU, Penn St. at Notre Dame
COLLEGE LACROSSE
2:30 p.m., ESPNU, Denver at Notre Dame
COLLEGE MEN'S BASKETBALL
11 a.m., ESPN2, Vermont vs. UMBC
12:30 p.m., ESPNU, Harvard vs. Cornell
1 p.m., CBS, Cincinnati vs. Memphis
1 p.m., ESPN, Alabama vs. Kentucky
1 p.m., ESPN2, Hampton vs. Morgan State-N.C. Central winner
1 p.m., CBSSN, Rhode Island vs. Saint Joseph's
3 p.m., ESPN, Tennessee vs. Florida-Arkansas winner
3 p.m., ESPN2, Pennsylvania vs. Yale
3:30 p.m., CBS, Wichita State vs. Houston-UCF winner
3:30 p.m., CBSSN, St. Bonaventure vs. Davidson-Saint Louis winner
5 p.m., ESPN2, Arkansas-Pine Bluff vs. Prairie View A&M-Texas Southern winner
6 p.m., CBS, Nevada-San Diego State winner vs. Utah State-New Mexico winner
6 p.m., ESPN, Kansas vs. Texas Tech-West Virginia winner
6:30 p.m., FOX, Providence vs. Villanova-Butler winner
7 p.m., ESPN2, Buffalo vs. Toledo-Eastern Michigan winner
8 p.m., ESPNU, Montana-Northern Colorado winner vs. Southern Utah-Eastern Washington winner
8:30 p.m., CBSSN, Marshall vs. Western Kentucky
8:30 p.m., ESPN/WRBW, Virginia vs. Duke-North Carolina winner
9 p.m., ESPN2, Southeastern Louisiana vs. Nicholls-Stephen F. Austin winner
10 p.m., ESPNU, Grand Canyon-Utah Valley winner vs. New Mexico State-Seattle winner
10 p.m., FS1, Arizona-UCLA winner vs. Southern Cal-Oregon winner
Midnight, ESPN2, UC Davis-Cal State Fullerton winner vs. UC Santa Barbara-UC Irvine winner
COLLEGE SOFTBALL
1 p.m., SECN, Arkansas at Georgia
3 p.m., SECN, Mississippi at Texas A&M
6 p.m., SECN, Kentucky at Florida
8:30 p.m., Auburn at LSU
COLLEGE WOMEN'S BASKETBALL
11 a.m., CBSSN, Central Michigan vs. Buffalo
5:30 p.m., CBSSN, UAB vs. Western Kentucky-North Texas winner
GOLF
1 p.m., GOLF, PGA, Valspar Championship; Palm Harbor
3 p.m., NBC, PGA, Valspar Championship; Palm Harbor
5:30 p.m., GOLF, Champions; Newport Beach, Calif.
Midnight (Sunday), GOLF, European PGA; New Delhi
MOTORSPORTS
7 p.m., FS1, AMA Monster Energy Supercross; Daytona Beach
MLB SPRING TRAINING
1 p.m., MLB, N.Y. Mets vs. N.Y. Yankees
1 p.m., FSN, Miami vs. St. Louis
8 p.m., MLB, Seattle vs. Cincinnati
NBA
8:30 p.m., ABC, San Antonio at Oklahoma City
10 p.m., FSN, Orlando at L.A. Clippers
NHL
1 p.m., SUN, Montreal at Tampa Bay
RUGBY
3 p.m., NBCSN, Scotland at Ireland
5 p.m., NBCSN, England at France
SOCCER
7:25 a.m., NBCSN, Manchester United vs. Liverpool
9:20 a.m., FS2, Hannover vs. Augsburg
9:30 a.m., FS1, Bayern Munich vs. Hamburg
10 a.m., NBCSN, Newcastle United vs. Southampton
12:20 p.m., FS2, Bayer Leverkusen vs. Borussia Monchengladbach
12:25 p.m., NBCSN, Chelsea vs. Crystal Palace
7 p.m., WRDQ, Orlando City SC vs. Minnesota United
WINTER SPORTS
1 p.m., NBC, 2018 Winter Paralympics, Biathlon and Alpine Skiing (taped)
9 p.m., NBCSN, FIS World Cup, Women's Slalom (taped)
10 p.m., NBCSN, 2018 Winter Paralympics, Sled Hockey: U.S. vs. Japan; Wheelchair Curling
Sources: AP, tvguidecom (listings subject to change)
LOCAL CALENDAR
COLLEGE BASEBALL
B-CU at FAMU, 1 p.m.
FSCJ at Daytona St., 1 p.m.
Richmond at Stetson, 6:30 p.m.
ERAU vs. Tiffin at Sanford, 7 p.m.
COLLEGE MEN’S TENNIS
B-CU vs. NC A&T at Savannah, Ga., TBA
Stetson at Mercer, 11 a.m.
COLLEGE ROWING
ERAU at USF Dual, all day
Stetson at Winter Park, all day
COLLEGE SOFTBALL
UT Martin at Stetson, 4 p.m.
B-CU vs. N. Kentucky at Clearwater, 11:15 a.m.
ERAU at Florida Tech (DH), noon
Daytona St. at Santa Fe (DH), 1 p.m.
B-CU vs. Quinnipiac at Clearwater, 4:15 p.m.
COLLEGE TRACK AND FIELD
ERAU women at NCAA D-II Indoor Nationals in Pittsburg, Kansas, all day
COLLEGE WOMEN'S BASKETBALL
ERAU vs. Union, 8:30 p.m.
COLLEGE WOMEN’S GOLF
Daytona St. at Gator Women’s Invite in Gainesville, all day
COLLEGE WOMEN’S TENNIS
B-CU vs. NC A&T at Savannah, Ga., TBA
DOG RACING
Daytona Beach Kennel Club, 1:05 p.m. and 7:25 p.m.
PREP SOFTBALL
At Spruce Creek Tournament
PREP TRACK AND FIELD
Spruce Creek at Deltona
Father Lopez at Kissimmee Invite, 8:30 a.m.
FPC at Miramar Invite, all day